November 2014

How To Speak American with Sophie & Toby Sebastian

11. november 2014 at 23:32 | Angie. |  Videos
Konečně! Bože konečně! Konečně někdo nahrál tohle video na youtube, myslela jsem, že zhebnu! Viděla jsem tohle video několikrát asi před miliardou let (před pár měsíci), jenže bylo zveřejněno jen v hrozně blbém formátu a kromě toho, že nešlo zveřejnit na blogu (což kromě dailymotion a youtube nejde nic), tak pořádně nešlo ani sdílet. Tak jsem s tím čekala... a teď už to konečně někdo zveřejnil na youtube, tak to já můžu zveřejnit tady. Anglická verze využívá některý věci z toho videa, který se do češtiny nedají úplně interpretovat, ale kdo by měl zájem, tak si může pustit to video a přečíst si tu anglickou verzi popisku :D Rozšířila jsem si svou slovní zásobu. Tohle video bylo natočené během natáčení filmu Barely Lethal, který jak doufám bude mít brzy premiéru (nebo aspoň pustí trailer) a ve kterém Sophie hraje mladou teroristku jménem Heather. Kromě toho, že se Sophie velmi spřátelila s Hailee Steinfeld, tak se zkamarádila dost i s dalším z kolegů, s Tobym Sebartianem. Ten se dokonce nedávno (před prázdninama, no...) přidal k obsazení seriálu Game of Thrones, z čehož byla Sophie naprosto nadšená, přestože spolu nejspíš nenatáčeli a ani se na natáčení nejspíš nesetkali, tak byla na svého kamaráda velmi hrdá a zřejmě se sem tam uvidí na nějaké té propagační akci, z čehož nemá radost jen ona, ale i já, protože, řekněme si to narovinu, Toby nepatří zrovna k těm nejošklivějším :D No, během natáčení Barely Lethal natočili tohle video, které jsem si zamilovala, protože je vážně výborné. Musela jsem sem hned běžet a zveřejnit ho, i když už jsem se chystala jít spát, ale přes to prostě nejel vlak. Vyslovujte Téčka! No nic. To video je perfektní. Toby a Sophie nám v něm říkají o různých odlišnostech ve výslovnosti mezi Americkou angličtinou a Anglickou angličtinou, takovou tou klasickou, prostě co si představíte pod tím, co se řekne anglický akcent a zároveň i odlišnosti ve slovníku. Třeba, že když je něco skvělé, tak Američaní říkají, že je to AWESOME! (známe všichni Barneyho Stinsona) nebo že je to SICK nebo BOMB, no Angličani řeknou, že je to BRILL (jakože zkráceně briliant, nejspíš) nebo FAB (pravděpodobně od fabulous). A tak dále. Třeba, že Amíci nevyslovují Téčka ve slovech jako Tomato (rajče) nebo Potato (brambora) a tak. Je to vážně vtipné video, Sophie je v něm skvělá. "Oh, come on! We're FILMING!!" No rozhodně si to musíte pustit, já to video vážně žeru :)
* * * * * * * *
Oh my goooood! Finally! Finally someone uploaded this video on youtube, I thought I'm gonna die! I've seen this video like... billion years ago, such a long time ago and I fell in love with that, it's brill, but it was published in very weird formate and I couldn't publish it here and It didn't work out with the link either. So I have waited... and now I can finally publish it, because someone finally uploaded it on youtube and I thank him for it so much. This video was made during the filming of Barely Lethal movie in which Sophie plays a young assasin (I never know how many S are in this word, so let's try this, I am too lazy to google it...) called Heather... well, except the fact that she became very close friend with Hailee Steinfeld, she also befriended Toby Sebastian. Befriended? That's rubbish. Well, they just became friends, they get along with each other great and he actually joined the cast of Game of Thrones, Sophie was really excited about it (but they are not filming together, unfortunatelly, but she was really proud of him). Weeeell. During the filming, they made this video, which I love, because it's fab. Yeah, I am going to use every single word from this video. I was sitting whole day, like a potato, doing nothing, so I have to at least publish this article. Pronounce your T's! Is "pronounce" spelled like this? I don't think so. Anyway! This video is just perfect. They are telling us about some differences between American English and that amazing English accent, which actually doesn't exist, but you know what I mean :D Check out, it's brilliant :) Sophie is so sweet in it :D Come on! We're FILMING! :D And Toby, let's face the truth, he is pretty sweet too, you know, I can't really wait to see him on the show, it's going to be awesome. Well.. I am from the Czech Republic, I have Czech English, nothing else, so I can use brill and awesome together.


Sansa Stark finally got a character figure

10. november 2014 at 18:29 | Angie. |  Game of Thrones news
Možná víte, že postavy ze seriálu Game of Thrones postupně dostávají své vlastní figurky. Takové vinylové, jmenují se Funko Pop.. a jsou to takové malé plastové figurky s velkejma hlavama a kulatejma očima. Každý z herců takovou dostal a je i spousta fotek, jak se s nima vyfotili... no... a postava naší drahé Sophie, tedy Sansa Stark, hrozně dlouho neměla. Dokonce i Khal Drogo jednu měl, ale Sansa, jakožto jedna z hlavních postav, neměla. Dokonce i Duch, zlovlk Jona Snowa měl svou vlastní Funko Pop figurku, ale Sansa, jakožto jedna z hlavních postav, neměla. A já jsem si furt říkala, kurňa, co jim tak trvá? Proč ještě nemá svojí figurku? A vlastně pořád nechápu, proč jim to trvalo tak dlouho. O to naštvanější jsem, když ji konečně udělali a vypadá tak, jak vypadá... Já osobně doufala v něco takového<. To, co vzniklo, je spíš Alayne Stone, než Sansa... a k tomu je to spíš Katniss Everdeen než Sansa nebo Alayne :D Ale tak co no, já vím, že Alayne a Sansa jsou jedna a ta samá osoba, ale zkrátka jsem doufala v originální Sansu no... ale stejně jsem ráda, že už jí konečně udělali, bylo na čase.
* * * * * * * *
You may know, that characters from Game of Thrones tv show are getting their character figures. Those vinyl ones, they are called Funko Pop... those small ones with huge head and round eyes... Almost everyone had got one. But Sophie's character didn't. Sansa did not for a such a looooong time. Even Khal Drogo had one, but Sansa did not, for some reason I don't really understand. Even Ghost, Jon Snow's direwolf had one, but Sansa did not. Like... why? But it does now. FINALLY! But I have to say that I am kind of dissapointed. And I am not the only one actually. Because I personally hoped for something like this. That is Sansa. The figure we got is more Alayne Stone than Sansa Stark. And it's actually even more Katniss Everdeen than Alayne or Sansa. But we know.. Alayne and Sansa are the same character, it is still Sansa, but... I just wanted the real one, the one who didn't hide, the one with red hair. But still, I am glad they already made it... I have no idea, why did it took so long.