Životopis || CZ

4. october 2013 at 23:06 | Angie.
English version || Česká verze

Sophie Belinda Turner se narodila 21. února 1996 v Northamptonu v Anglii. Když jí byly dva roky, přestěhovala se její rodina do Warwicku. Tam studovala na Wawrick Prep School a následně pokračovala na King's High School. Od svých tří let byla členkou divadelní společnosti Playbox Theatre Company, kde si zahrála v mnoha hrách, z těch výraznějších např. v r. 2008 ve hře jménem Se7em nebo o rok později ve hře Scary Play.
Známou se stala již díky své první roli před kamerou. Je to role Sansy Stark (nejstarší dcery lorda Eddarda Starka) v populárním televizním seriálu Hra o trůny (Game of Thrones), která je adaptací známých a oblíbených knih, jejihž autorem je George R.R. Martin. První série byla odvysílána na HBO v roce 2011 a následovaly ji další dvě stejně úspěšné. V současné době začalo natáčení 4. série. Role v tomto seriálu pro ni byl skutečný průlom v kariéře. Za tuto roli už získala i nominaci na cenu Young Artist Award v kategorii Nejlepší seriálová herečka ve vedlejší roli. Cenu bohužel nezískala, ale rozhodně by si to zasloužila.
Kromě Hry o trůny má v současné době na kontě další dva filmy, které mají vyjít ještě v tomto roce. Prvním z nich je thriller jménem Another me, který je více známý pod názvem Panda Eyes, ale byl přejmenován zpět na Another me. Tak se zároveň jmenuje i knižní předloha tohoto filmu, kterou napsala spisovatelka Catherine MacPhail. V tomto filmu si Sophie zahrála hlavní roli jménem Faye po boku Jonathana Rhys Meyerse (Tudorovci, The Mortal Instruments: Město z kostí). Film je režírován Isabel Coixet. Natáčení probíhalo od listopadu 2012. Premiéru bude mít tento film tento rok na Mezinárodním Filmovém Festivalu v Torontu.
Druhou filmovou příležitostí v její kariéře je televizní adaptace knihy od spisovatelky Diane Setterfield - Třináctý příběh (The Thirtheenth Tale). V tomto snímku si zahraje Adeline March, která je popisována jako ta zlá z dvojčat. Samozřejmě zároveň stále natáčí Hru o trůny. Seriál prošel mnohým přeobsazováním v řadách herců, ale Sophie to naštěstí nepostihlo (to by museli být blázni).
Kromě toho, že pracuje na své herecké kariéře, také i nadále studuje střední školu. Její skvělou kamarádkou je její seriálová sestra Maisie Williams, která hraje v Hře o trůny Aryu Stark. Je velkou fanynkou Jacka Nicholsona - Přelet nad kukaččím hnízdem patří k jejím nejoblíbenějším filmům.
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement